Teaching Assistant

Automatyczne sprawdzanie testów

Każdy nauczyciel i wykładowca wie ile czasu potrzeba na dokładne i rzetelne sprawdzenie przygotowanych testów. Weryfikacja, ocena, sprawdzanie, notatki, statystyki… a gdyby tak to wszystko można było przygotować wykorzystując aplikację w urządzeniu drukującym KYOCERA?

…Koniec z marnowaniem czasu na weryfikowanie i szykowanie raportów z wynikami testów.

Aplikacja korzysta z międzynarodowego systemu „Bubble-sheet”, który jest niczym innym jak numerowanymi okienkami, które trzeba w pełni zakreślić. Nie trzeba do tego specjalnego papieru, markerów, ani kosztownych szablonów z drukarni. Wszystko działa w oparciu o wbudowany system i zwykły papier. Nauczycielowi pozostaje więc to co najważniejsze – przygotować dobry test dla swoich uczniów.

Pomyśl ile czasu, stresu i nerwów można zaoszczędzić powierzając sprawdzenie testów wraz z przygotowaniem pełnego raportu specjalistycznej aplikacji Teaching Assistant. Sama aplikacja jest banalna w obsłudze i nie wymaga znajomości obsługi komputera – wszystko można przygotować z poziomu urządzenia drukującego.

Sprawdzenie i raporty to za mało? Wystarczy jeden raz zdefiniować system oceniania, by każdy test automatycznie po sprawdzeniu otrzymał gotową ocenę ucznia. Jedyne co pozostaje to wywiesić arkusz z wynikami na szkolnej tablicy lub wysłać mailem do grupy studentów. Oczywiście taki arkusz jest również szykowany przez aplikację.

Co więcej, aplikacja współpracuje w pełni z językiem polskim, więc jego obsługa, raporty, jak i wydruki będą zrozumiałe dla wszystkich. Zapoznaj się z aplikacją Teaching Assistant i już teraz zaplanuj jak wykorzystasz zaoszczędzony czas.

JAK TO DZIAŁA?

Pierwszym etapem jest oczywiście przygotowanie testu. Jego format jest dowolny. Nie musi być nawet przygotowany na komputerze. Test może mieć odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Na urządzeniu drukującym KYOCERA wybieramy aplikację Teaching Assistant (1). Wprowadzamy ilość pytań, ilość odpowiedzi oraz liczbę studentów, którzy będą wypełniać test (2).

Wprowadzamy nazwę naszego testu i rozpoczynamy drukowanie. Po chwili otrzymujemy gotowe arkusze testu dla uczniów oraz jeden arkusz dla nauczyciela, gdzie należy jednorazowo nanieść wszystkie dobre odpowiedzi tworząc wzór klucza, który będzie służył przy jego późniejszym sprawdzaniu (3).

Warto dodać, że wszystkie arkusze mogą zostać wydrukowane na zwykłym papierze – do przeprowadzenia testu nie jest wymagany specjalistyczny papier. Uzupełniamy schemat poprawnych odpowiedzi zakreślając w pełni pola odpowiedzi. Studenci/uczniowie wypełniają dokument wpisując swoje imię i nazwisko, klasę/grupę i datę. Zakreślają też swój indywidualny numer ucznia (np. numer indeksu lub legitymacji) oraz poprawne odpowiedzi (4).

Ponownie uruchamiamy aplikację Teaching Assistant. W pierwszej kolejności skanujemy schemat poprawnych odpowiedzi.

Następnie urządzenie skanuje wszystkie testy rozwiązane przez studentów. Po zakończeniu skanowania, wystarczy jeden przycisk by system sam przeanalizował dane, ocenił testy i przygotował pełen raport.

Sam raport może być wysłany bezpośrednio na pocztę e-mail, może zostać wydrukowany lub zgrany do pamięci zewnętrznej (np. pendrive) (5).

Co ważne, sam raport nie zawiera tylko wyników i ocen. W pierwszej kolejności otrzymujemy dokument z wynikami. Do każdego nazwiska automatycznie przypisany jest własnoręczny podpis studenta, ilość poprawnych odpowiedzi oraz wymiar procentowy zaliczenia całego testu.

Otrzymujemy również wykaz, który informuje nas które pytania były najłatwiejsze oraz które były najtrudniejsze. To niesamowicie ważne dane, które pomogą każdemu nauczycielowi lepiej zrozumieć potrzeby swoich studentów.

Raport zawiera również porównanie ocen w formie graficznej, najwyższy i najniższy wynik testu, średni wynik, a nawet medianę. Oczywiście można również wydrukować indywidualny test każdego studenta, który pokazuje w których miejscach popełniono błąd. System automatycznie również przyzna ocenę uczniowi według zdefiniowanej wcześniej skali.

Zainteresowane osoby zachęcamy do pobrania przykładowego raportu, który przygotowaliśmy.

NAJWIĘKSZE ZALETY APLIKACJI
TEACHING ASSISTANT

ŁATWE PRZYGOTOWANIE – Testy i wydruki tworzy się podczas jednego procesu przy urządzeniu drukującym, bez konieczności wykorzystywania specjalistycznego papieru czy nadruków.

WYNIKI TAM GDZIE CHCESZ – Wyniki i raport z testu mogą zostać wydrukowane, wysłane na wskazany adres e-mail lub zapisane na przenośnej pamięci USB.

OCENIANIE – Po zeskanowaniu arkusza wzorcowego, aplikacja sama dokona sprawdzenia wszystkich testów i przyzna uczniom/studentom ocenę według zdefiniowanej skali.

BEZPIECZEŃSTWO – Dane Twoich uczcniów/studentów są bezpieczne. Urządzenie nie tworzy żadnej bazy danych. Po wysłaniu bądź wydrukowaniu wyników testu, wszystkie dane osobowe są trwale usuwane z urządzenia.

RAPORTOWANIE – Z automatycznie generowanych raportów dowiesz się nie tylko jakie zostały przyznane oceny, ale poznasz też najtrudniejsze i najłatwiejsze pytania z testu – narzędzie nieodzowne przy tworzeniu kolejnych testów.

BEZ KOMPUTERA – Do przygotowania, sprawdzenia i raportowania testów nie potrzebujesz komputera, ani zaawansowanej wiedzy informatycznej. Wszystko przygotujesz w kilka chwil na urządzeniu drukującym.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą wybrać oprogramowanie dopasowane do Twoich potrzeb.